4.12.2020 -

Ste spoločnosť vyvážajúca do alebo dovážajúca z UK? Chcete sa dozvedieť  ako sa pripraviť na koniec prechodného obdobia medzi EÚ a UK? Pozývame Vás na II. časť webinára Brexit a colné povinnosti.

26.11.2020 -

Čo sa mení v štátnych príspevkoch a v pracovnoprávnych vzťahoch v súvislosti s COVID-19? Na tieto a mnohé ďalšie otázky vám odpovedia naši odborníci

Slovenská kooperačná burza 2020

21.10.2020 -

Prestížne matchmakingové medzinárodné podujatie. Online registrácia je otvorená do 4. októbra!

20.10.2020 -

Brexit a colné povinnosti. Čo nastane od 1. januára 2021? Zvládnuté colné procedúry ako konkurenčná výhoda exportérov

ManpowerGroup Index trhu práce Q4 2020

17.9.2020 -

Z prieskumu ManpowerGroup Index trhu práce vyplýva, že slovenskí zamestnávatelia očakávajú na nasledujúci štvrťrok útlm náborových aktivít.

Promt

Promt
Robotnícka 1A
036 01 Martin
Slovak Republic

Telefón: +421 43 423 7974
promt@promt-mt.sk

CEO
Pavel Szépe, Michal Masár

Michal Masár
Telefón: +421 903 553 868

The PROMT company was established in 1990 by the association of the physical entities Ing. arch. Dušan Holan and Ing. Pavel Szépe. On 11th October 2001 the company was transformed to PROMT s.r.o. in accordance with the Act 236/2000 Coll. The company operates in modern premises. Individual working places are equipped with modern and efficient computer technology with the quality software AutoCAD with the upgrades CADKON and RekonCAD, with static software, profession software for heating, sanitary equipment, air-handling system and electrical installation. The profession structure is arranged in such a way that individual projects may be executed thoroughly.

PROMT cooperates with other project organizations to provide sufficient flexibility in managing clients' requirements in compliance with their ideas. Concerning the project fields, the company deals with designing of new constructions, reconstructions and various building adjustments of industrial and civil services objects. In the civil engineering field, the company provides complete service from finding a suitable locality, through providing all the necessary surveys, measurements, studies, protocols, up to the complete provision of planning permit, building permit and operation permit.

Profession structure

• Architects
  • Construction designers
  • Technical designers