Pozvánka na pracovné raňajky

20.2.2020 -

Commisioning ako nový trend pri uvádzaní budov do prevádzky a ako na Príručku pre prevádzku a údržbu budovy (PUVP/OMM)

Pozvánka na pracovné raňajky

13.2.2020 -

V spolupráci s Taylor&Wessing Vás srdečne pozývame na business breakfast k téme "Novinky v pracovnom práve pre rok 2020"

Anketa na tému vzdelávanie zamestnancov

20.1.2020 -

V spolupráci s Hospodárskymi novinami ponúkame možnosť členom ISA zapojiť sa do biznis ankety na tému Vzdelávanie zamestnancov. Pokiaľ máte záujem o publicitu vašich inovatívnych projektov alebo dobrej praxe vo vzdelávaní zamestnancov, napíšte obratom do našej PR agentúry na adresu caranek@seesame.com.

Index trhu práce IQ2020

14.1.2020 -

Prieskum ManpowerGroup Index trhu práce štvrťročne sleduje zámery zamestnávateľov znížiť alebo zvýšiť počet zamestnancov počas nasledujúceho štvrťroku.

Noví členovia ISA

3.1.2020 -

Naša členská základňa sa novým rokom rozrástla. Vítame medzi nami spoločnosť: CTP Invest SK, GoodCall Slovakia, IDO Hutný projekt a Takenaka Europe Gmbh.

Promt

Promt
Robotnícka 1A
036 01 Martin
Slovak Republic

Telefón: +421 43 423 7974
promt@promt-mt.sk

Pavel Szépe, Michal Masár

Michal Masár
Telefón: +421 903 553 868

The PROMT company was established in 1990 by the association of the physical entities Ing. arch. Dušan Holan and Ing. Pavel Szépe. On 11th October 2001 the company was transformed to PROMT s.r.o. in accordance with the Act 236/2000 Coll. The company operates in modern premises. Individual working places are equipped with modern and efficient computer technology with the quality software AutoCAD with the upgrades CADKON and RekonCAD, with static software, profession software for heating, sanitary equipment, air-handling system and electrical installation. The profession structure is arranged in such a way that individual projects may be executed thoroughly.

PROMT cooperates with other project organizations to provide sufficient flexibility in managing clients' requirements in compliance with their ideas. Concerning the project fields, the company deals with designing of new constructions, reconstructions and various building adjustments of industrial and civil services objects. In the civil engineering field, the company provides complete service from finding a suitable locality, through providing all the necessary surveys, measurements, studies, protocols, up to the complete provision of planning permit, building permit and operation permit.

Profession structure

• Architects
  • Construction designers
  • Technical designers