SWAN, a.s.

Popis

Spoločnosť SWAN, a.s., je niekoľko rokov jedným z najväčších telekomunikačných operátorov. A po fúzii so spoločnosťou BENESTRA v januári 2019 sa stala jednoznačnou dvojkou v poskytovaní služieb firemným zákazníkom. Zároveň má SWAN bohatú ponuku aj pre domácnosti.

Od svojho vzniku v roku 1999 sa spoločnosť vyprofilovala na poskytovateľa kvalitných služieb a dosiahla renomé lídra, ktorý prináša na slovenský trh kľúčové inovácie. SWAN veľmi citlivo vníma vývoj, ktorým prechádzajú potreby zákazníkov.

Kým včerajšou požiadavkou bol len rýchly internet, dnes zákazník hľadá bezpečný prístup na internet v garantovanej kvalite s množstvom prídavných služieb. Neustálou inováciou manažovaných služieb v oblasti bezpečnosti, správy sietí a cloudových služieb sa spoločnosť snaží odbremeniť zákazníka a umožniť mu venovať viac zdrojov jeho primárnym obchodným aktivitám.

Spoločnosť disponuje rozsiahlou infraštruktúrou s priamym redundantným prepojením do najväčších európskych peeringových centier, širokou škálou technológií na budovanie poslednej míle kzákazníkovi ako aj špičkovým dátovým centrom, kde prevádzkuje moderné cloudové a manažované služby.

Spoločnosť SWAN začala ako prvá na Slovensku s masívnym budovaním a poskytovaním služieb na technológii LTE. Okrem optických sieti už v takmer 400 mestách a obciach SWAN poskytuje  vysokorýchlostné pripojenie vzduchom.

Spoločnosť SWAN od roku 2007 poskytuje tzv. triple play služby pre domácnosti. Televíziu si vďaka operátorovi môže zákazník pozrieť aj z archívu či cez mobilnú aplikáciu SWAN GO. Okrem kvalitného obrazu a tematicky bohatej programovej štruktúry môžu domácnosti využiť rýchly internet či už cez optickú sieť, alebo vzduchom cez LTE.

 • Poskytovanie elektronických komunikačných služieb (sprostredkovanie prístupu k sieti internet, prenos dát, prenájom okruhov) prostredníctvom pevných a bezdrôtových elektronických komunikačných sietí a káblového distribučného systému.
 • Zriaďovanie a prevádzkovanie pevnej verejnej bezdrôtovej telekomunikačnej siete prostredníctvom technológie FWA (Fixed Wireless Access) v stanovenom úseku pásma 26 GHz a poskytovanie verejných telekomunikačných služieb prostredníctvom tejto siete.
 • Poskytovanie verejnej elektronickej komunikačnej siete a verejnej elektronickej komunikačnej služby v rozsahu pridelených frekvencií od 3 490 do 3 510 MHz a 3 640 do 3 680 MHz.
 • Prevádzkovanie retransmisie podľa oprávnenia na retransmisiu č. TKR 353/2015 vydaného Radou pre vysielanie a retransmisiu v zmysle zákona č. 308/2000 Z.z. o vysielaní a retransmisií a v zmene zákona č. 195/2000 Z.z. o telekomunikáciách, v znení neskorších právnych predpisov.
 • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)

Služby

Rezidenčný segment (B2C):

 • internet (optický, DSI, LTE)
 • TV (IP, CA, OTT)
 • Voice (IP Hlas)

Biznis segment (B2B/B2G):

 • internet services, data services, voice services
 • Datacenter, Cloud services, Managed Services
 • Security Services, Custom Solution

SWAN, a.s.
Landererova 12
811 09 Bratislava

Telefón: +421 905 891 337
roman.vavrik@swan.sk

Ing. Juraj Ondriš
Ing. Ivan Vavrík
Ing. Miroslav Strečanský

CEO
PhDr. Roman Vavrík, CEO, Ing. Ivan Vavrík , CFO, Roland Kyška, CMO

Kontaktná osoba
Lucia Heinzelmann
Telefón: +421 905 891 337
Lucia.Heinzelmann@swan.sk

Referencie

RTVS, TV JOJ, UNIQA, TATRA BANKA, VUB, Kaufland, SPP, PSS, Lidl Slovensko, Terno, Microsoft Slovakia, AT&T, British Telekom, Verizon, TATRY MOUNTAIN RESORT, ZSE, SATUR, Panta Rhei, Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo obrany SR, Slovenská záručná a rozvojová banka, PSS, Cinemax, Doprastav, Mercedes Benz, Slovenská pošta, mesto Bratislava, Privat Banka, Terno, OVB