Pozvánka na praktický seminár

26.4.2022

Seminár: Hodnotiace rozhovory

Dátum: 26. apríl od 9:30-11:300 hod.

Miesto: Hotel Saffron, Radlinského 27, Bratislava

RSVP: forrova@isa-association.sk

 

Aby takýto rozhovor, ktorý niektorý musíme, iný chceme absolvovať  nezostal len strašiakom, či nutným "zlom" ( pre obe strany), pripravili sme pre Vás zaujímavý prakticky orientovaný seminár.

Pripravili sme si pre Vás niekoľko praktických tipov na to,  aby čas, ktorý venujete takémuto rozhovoru bol tým najlepším, čo môžete v rámci rozvoja svojho tímu ale aj seba samého urobiť.

Pozitívne účinky hodnotiaceho rozhovoru: 

Ako sa na pripraviť ...
Ako spraviť správnu atmosféru ....
Ako využiť tento rozhovor aj na budovanie vzťahu ...

Príprava otázok a cieľov očami manažéra

Nepodceňujme ako manažéri prípravu.

Aké otázky sú vhodné, aké je lepšie preformulovať a na čo je naozaj dôležité sa v hodnotiacom rozhovore pýtať z pohľadu hodnotiaceho. A keďže hodnotiaci rozhovor by mal byť aj o cieľoch, ukážeme si, ako vytvoriť SMART cieľ, akých chýb sa najčastejšie pri ich tvorení dopúšťame a ako urobíme skúšku správnosti.

Moment, kedy môžete ako hodnotený zažiariť

Máte pred hodnotiacim rozhovorom stres? Alebo ho považujete za nutné zlo? A neviete, čo vlastne od Vás Váš nadriadený bude chcieť?

Prečo je príprava dôležitá a prečo by ste mali venovať čas sebahodnoteniu. Načrtneme aj to, ako by sme mali správne žiadať, ak chceme napr. vyšší plat alebo presadiť odlišný názor, či vlastné potreby.

Hodnotiacim rozhovorom sa to nekončí. Práve naopak, všetko to len začína.

Nastavili sme si v ňom úžasné SMART ciele, ale očakávať, že nové úlohy a projekty už teraz pôjdu ako po masle, je mylné.

Na praktických príkladoch si ukážeme, aké rôzne metódy a štýly vedenia môžeme zvoliť pri koučovaí, mentoringu svojich kolegov, pri pomoci v zvládnutí ich úloh a to tak, aby ciele a plány boli splnené. Na každého totiž platí niečo iné, je potrebné sa tomu prispôsobiť.