4.12.2020 -

Ste spoločnosť vyvážajúca do alebo dovážajúca z UK? Chcete sa dozvedieť  ako sa pripraviť na koniec prechodného obdobia medzi EÚ a UK? Pozývame Vás na II. časť webinára Brexit a colné povinnosti.

26.11.2020 -

Čo sa mení v štátnych príspevkoch a v pracovnoprávnych vzťahoch v súvislosti s COVID-19? Na tieto a mnohé ďalšie otázky vám odpovedia naši odborníci

Slovenská kooperačná burza 2020

21.10.2020 -

Prestížne matchmakingové medzinárodné podujatie. Online registrácia je otvorená do 4. októbra!

20.10.2020 -

Brexit a colné povinnosti. Čo nastane od 1. januára 2021? Zvládnuté colné procedúry ako konkurenčná výhoda exportérov

ManpowerGroup Index trhu práce Q4 2020

17.9.2020 -

Z prieskumu ManpowerGroup Index trhu práce vyplýva, že slovenskí zamestnávatelia očakávajú na nasledujúci štvrťrok útlm náborových aktivít.

ManpowerGroup Slovensko, s.r.o.

ManpowerGroup Slovensko, s.r.o.
Lazaretská 8
Slovak Republic

zuzana.rumiz@manpower.sk

Zuzana Rumiz
Telefón: +421 907 808 432

Driving business success. Accelerating personal success. BRAND global 2For more than 65 years, Manpower has been dedicated to enriching people’s lives with meaningful employment and development opportunities, and providing companies with innovative workforce solutions that help them increase agility, improve productivity and boost the bottom line. We started with a single office as a temporary staffing service – perhaps the first business of its kind. Today, all around the world, we provide this service and so much more, including permanent placement, workforce programs and workforce insight and innovation – all designed to optimize human potential and provide businesses with a key competitive advantage. We began as an industry pioneer. And we remain at the forefront as a recognized thought leader in the changing world of work. With our global presence and local expertise, and by leveraging the peerless expertise of our parent company, ManpowerGroup, we influence how people and companies work now and how they will work in the future. Few companies can match Manpower’s history of growth – or our continued progress as we enter the Human Age. Take a look at where we’ve been and who we are today. Our presence. Our leaders. Our vision and values. You’ll see an unwavering commitment to our clients’ and candidates’ success.

• Direct Search & Selection
  • TOP Executive Search – Business Class